Detailní popis produktu
Celé lyofilizované jahody obalené ve 3 druzích lahodné čokolády. V každém balíčku najdete 10 kuliček – pár kuliček mléčné bílé, a hořké čokolády. Zabalili jsme je do sáčku, aby si dlouho udržely svoji křupavost, a navrch přidali papírový obal, který jahody v čokoládě přemění v krásný dárek pro vaše blízké.
S čokoládovou bonboniérou nejspíš nic nezkazíte, ale jestli chcete dárkem nadchnout, vsaďte na lyofilizované jahody v čokoládě. Existuje dost velká šance, že oslavenec ještě tuhle dobrotu neochutnal, a tak rozhodně uděláte dojem.
Skvěle se hodí jako dárek k narozeninám, svátku, Valentýnu nebo ke Dni matek. Potěší i kamarádky a maminky, které si zakládají na pravidelném příjmu vitamínů – v každé kuličce se totiž ukrývá celá lyofilizovaná jahoda plná vitamínu C.
Při lyofilizaci se z jahod odstraní pouze voda, vše ostatní zůstává podobně jako v čerstvém ovoci. Mrazem sušené jahody tak nádherně voní, chutnají jako právě utržené na zahrádce, a ještě jsou zdrojem vitamínů a minerálů.
Jak si vychutnat mrazem sušené jahody v čokoládě?
Mix lyofilizovaných jahod v čokoládě nemusíte kupovat pouze jako dárek. Udělejte pořádnou radost i sami sobě. Různé příchutě vás jen tak neomrzí. Nebo si mix pořiďte jako degustační balíček, ať ochutnáte všechny varianty, a pak si objednejte příchuť, která vám nejvíc zachutná. Balíček lyofilizovaných jahod v čokoládě se neztratí ve spíži, až vás přepadne chuť na sladké nebo nečekaná návštěva.
Lyofilizované jahody jsou plné vitamínů a minerálů
- Mrazem sušené jahody si zachovaly většinu vitamínů a minerálů jako čerstvé plody.
- Jahody obsahují spoustu vitamínu C (62 mg ve 100 g čerstvých plodů podle NZIP).
- Výraznou červenou barvu má na svědomí anthocyanin – silný antioxidant.
- Jahody obsahují kyselinu listovou, která je důležitá pro vyváženou stravu.
- Lyofilizované jahody jsou bohaté také na vitamíny A, B, E a minerály draslík, zinek, mangan a další stopové prvky.
Co je to lyofilizace?
Lyofilizace neboli sušení mrazem probíhá za velmi nízké teploty a tlaku. Tak dochází k sublimaci – voda přechází z pevného přímo do plynného skupenství. Díky tomu se z ovoce odpaří jen voda, aniž by sušení negativně ovlivnilo jeho nutriční hodnoty. Lyofilizované ovoce takřka neztratí živiny, vitamíny ani minerály. Navíc si zachová přirozenou chuť, vůni i barvu, a tak je téměř k nerozeznání od čerstvého ovoce.
Parametry produktu:
Hmotnost: | 0.15 kg |
---|---|
Položka byla vyprodána… |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.